Bramy kute


Poniżej przedstawiamy ofertę naszych bram i ogrodzeń kutych :

Kute bramy wjazdowe
Zapraszamy do salonu firmowego w Dębicy.

Bramy kute MB Nylec – dlaczego warto zainwestować w kutą bramę wjazdową?

Brama kuta wizytówką domu.

Zarówno w naszym kraju, jak i w każdym innym państwie na świecie domy jednorodzinne budowane są w bardzo zróżnicowanych formach. Domy te często zawierają indywidualne elementy spersonalizowane pod konkretnego inwestora który ten dom buduje. Dzięki temu często mają one indywidualny charakter.

Bez względu na fakt czy pod uwagę bierzemy dom o klasycznych formach, czy prawdziwy pałac pamiętać należy że pierwszą rzeczą która rzuca się w oczy przed każdym z tych domów jest brama wjazdowa. Innymi słowy brama jest wizytówką każdego domu. Najpiękniejszymi z bram natomiast są bez wątpienia bramy kute.

Dopasowanie bramy wjazdowej do domu

Bramy wjazdowe wytwarzane są najczęściej ze stali ponieważ stal jest jednym z najtrwalszych znanych człowiekowi materiałów. Jeśli nasz dom posiada prostą nowoczesną formę powinniśmy zadbać aby również nasza brama wjazdowa miała nowoczesny kształt. W takiej sytuacji świetne efekty można uzyskać z zastosowaniem nowoczesnej technologii laserowej a także tradycyjnych technik staro-kowalskich. Technika laserowa w procesie produkcyjnym pozwoli nam takie kształty uzyskać. Starodawne techniki kowalskie natomiast dadzą nam możliwość odpowiednio obrobić uzyskane wcześniej kształty i nadać im kowalskiego charakteru. Wiele z bram tego typu znajduje się w naszej ofercie w kategorii “bramy pełne“.

Jeżeli natomiast nasz dom nawiązuje swoją formą do budowli klasycznych, pałacowych lub dworskich lub warto rozglądnąć się za taką bramą która nawiąże do niego charakterem. Należy pamiętać jednak, że z równą łatwością, jak podczas budowy naszego domu można popełnić jakiś błąd architektoniczny i zepsuć na przykład elewację, a w konsekwencji ostateczny wygląd całego budynku, tak równie łatwo można zniszczyć wygląd bramy która ma do tego budynku nawiązywać. Bramy kute dostosowywane do budynków o dworskich, klasycznych kształtach są bramami bardzo wymagającymi pod względem technik wykonania oraz sposobu wykończenia.

Uzyskanie efektownego wyglądu bramy wjazdowej

Aby uzyskać pożądany przez nas efekt kutej bramy wjazdowej która zostanie prawdziwą wizytówką naszego domy należy tworzyć ją z równą dbałością z jaką nasz dom był budowany. Taka brama powinna być zbudowana z grubych materiałów, ale nie przesadnie grubych aby nie uzyskać niepożądanego efektu ciężkości bramy. Wszelkie detale wykończeniowe w takiej bramie zdecydowanie powinny być zrobione ręcznie przez kowala, dzięki temu uzyskamy ich wyjątkowość i niepowtarzalność. Dotyczy to zwłaszcza elementów kutych w ogniu o charakterze roślinnym, tak zwanych akantów kowalskich.

Akant kowalski

Akant kowalski jest jednym z najtrudniejszych do zrobienia elementów w branży kowalstwa artystycznego i metaloplastyki. Do prawidłowego zrobienia takich roślinnych detali kutych bram potrzebny jest mistrz kowalski z wieloletnim doświadczeniem. Niestety ludzi takich jest bardzo mało, można policzyć ich dosłownie na palcach jednej ręki w skali całej Polski. Z tego powodu właśnie ten etap budowy kutych bram większość firm w Polsce wykonuje najgorzej. Jest to ten etap w którym większość zakładów ślusarskich psuje swoje produkty. Jest to spowodowane generalnie brakiem wiedzy i doświadczenia w wykonaniu tego typu elementów. Wykonawcy często idą na skróty używając gotowych elementów maszynowego pochodzenia.

Bramy kute – Człowiek a maszyna

W branży kowalstwa artystycznego maszyny mogą pomóc człowiekowi ale nigdy go nie zastąpią. W ostatecznym rozrachunku prawidłowo wykonana brama wjazdowa, jednak wykończona z użyciem elementów wykończeniowych sklepowego pochodzenia pozostawia najczęściej tylko niesmak. Niesmak ten widoczny jest w oczach zarówno inwestora jak i w oczach osób trzecich. Jest on tym większy jeśli widziało się wcześniej jak wygląda brama wykonana i wykończona w typowo kowalski sposób. Wówczas człowiek spodziewa się właśnie takiego efektu. Oczywiście minusem prac ręcznych zarówno w branży kowalstwa, metaloplastyki jak i każdej innej jest wyższa cena – praca ludzkich rąk jest efektowna ale zawsze znacznie droższa od maszynowej.

Firma MB Nylec

Bramy kute oraz inne wyroby kowalskie są pasją naszej firmy. Przede wszystkim specjalizujemy się właśnie w wykonywaniu najbardziej profesjonalnych na Polskim tynku bram kutych wykonanych i wykończonych z prawdziwym kunsztem kowalskim i rzemieślniczym. W naszej firmie pracują tylko najlepsi kowale w Polsce, nie ma u nas miejsca dla przypadkowych osób. Tworzymy wiele typów bram kutych a formach zarówno bram klasycznych, ażurowych jak i całkowicie nietypowych, designerskich kształtach.

Prawdziwym dziełem sztuki natomiast są od podstaw zaprojektowane i stworzone w naszej firmie kute zestawy bramowe , które składają się nie tylko z bramy, ale również z ażurowych słupów stalowych zastępujących klasyczne typowe słupy murowane.

Aby nie być w oczach nowych klientów gołosłownym, firma MB Nylec stworzyła w Dębicy galerię wystawową kowalstwa artystycznego. Galerią ta została stworzona aby mogli Państwo na własne oczy zobaczyć jak wyglądają profesjonalne produkty wykonane przez najlepszych w kraju mistrzów kowalstwa. Proponujemy Państwu wcześniejszą wizytę w dowolnym zakładzie konkurencyjnym, a następnie wizytę w naszej galerii wystawowej. Wówczas przekonają się Państwo  na własne oczy jak wielkie potrafią być różnice w sposobie wykonania i wykończenia produktów z branży metaloplastyki i kowalstwa artystycznego.

Aby uzyskać więcej informacji odnośnie sposobu wykonania i wykończenia naszych bram proszę kliknąć tutaj

Udostępnij: